Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan görevinden alındı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine Cumhurbaşkanlığı Kararı ile son verilerek, yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı.

Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine son verilerek, yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı.

2020/108 nolu Cumhurbaşkanı Kararı, 28 Mart 2020 tarih ve 31082 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlandı. Karara göre;

Anayasa’nın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevine son verildi. Turhan’ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirildi.

Yeni Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir?

Adil Karaismailoğlu 1969 yılında Trabzon’da doğmuş olup, Trabzon Lisesi’ni bitirmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun olan Karaismailoğlu, yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlamıştır.

Adil Karaismailoğlu Mayıs 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başladı.

Karaismailoğlu, İETT Genel Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışan Karaismailoğlu, 16 Kasım 2009’da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı.

Ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu, ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019’dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Evli ve iki çocuk babası olan Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu‘na yeni görevinde kolaylıklar dileriz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan görevinden alınarak, yerine Adil Karaismailoğlu atandı başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında 28 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny www.mithatguney.com

Bu haber, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.2 yorum

Yorumlar kapatılmıştır.