Kanal İstanbul’un ilk ihalesi yapıldı!

Kanal İstanbul’un ilk ihalesi olan Tarihi Odabaşı ve Dursunköy Köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri ihalesi bugün yapıldı. İşte ihaleye katılan 5 firma.

Kanal İstanbul Projesi’nin ilk ihalesi yapıldı

Kanal İstanbul’un ilk ihalesi olan Kanal İstanbul’un etki alanında kalan Tarihi Odabaşı ve Dursunköy Köprülerinin Rekonstrüksiyon projelerinin ihalesi yapıldı. AA’dan yapılan açıklamaya göre bugün Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihaleye 5 firmadan teklif geldi.

Kanal İstanbul‘un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri için ihale gerçekleştirildi.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ‘Kanal İstanbul Etki Alanındaki Tarihi Odabaşı ve Tarihi Dursunköy Köprüleri İhalesi’ için teklifler kapalı zarf usulüyle alındı.

İhaleye toplamda 5 firma katıldı;

İhaleye toplamda 5 firma katıldı;

  • Artuklu Mimarlık’ın teklifi geçersiz sayılırken,
  • Mukarnas Mimarlık 500 bin lira,
  • Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira,
  • Safir Jeoteknik 507 bin lira,
  • Altıparmak Mimarlık 408 bin lira teklif etti.

Kanal İstanbul imar planı şubat ayı başında onaylandı.

İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiğine alternatif olarak geliştirilen Kanal İstanbul projesine ilişkin detayların yer aldığı internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayına kondu.

Kanal İstanbul etki alanındaki köprülerin rekonstrüksiyon ihalesi yapıldı başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında Uğur Aslanhan ve Furkan Gençoğlu tarafından 26 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Bu haber, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.1 Yorum

Yorumlar kapatılmıştır.