Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu kabul edildi!

Son Dakika…Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu, son şekli verilmek suretiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygun bulunarak kabul edildi. Peki şimdi ne olacak?

Kanal İstanbul Projesinin ÇED Raporu kabul edildi

Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu, son şekli verilmek suretiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından yeterli bulunmak suretiyle kabul edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kanal İstanbul Projesinin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu’nun incelemesi, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından tamamlandı.

İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu, ÇED Raporu’nun son halini değerlendirmek suretiyle, raporu yeterli bulup kabul etti.

ÇED Raporu 10 gün görüşe açık olacak

Kanal İstanbul ÇED Raporu 10 gün boyunca Bakanlıkta ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde halkın önerilerini almak üzere halkın görüşüne sunulacak.

Halktan gelen görüşler ışığında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan müracaatlar çerçevesinde Bakanlık, rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilecek.

Kanal İstanbul projesinin ÇED raporu kabul edildi başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında Sefa Şahin tarafından 23 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

mithatguney.com

#mithatgüney / @mithatgny

Bu haber, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.2 yorum

Yorumlar kapatılmıştır.