Şirketler Hukuki Süreçleri Ciddiye Almalı!

Keşli Group Law Hukuk Bürosu kurucu ortağı Av. Dr. Ahmet KEŞLİ şirketlerin hukuki süreçlerini ciddiye alması gerektiğini ve uzman bir ekip tarafından destek almalarının önemli olduğunu belirtti.

Ulusal ve uluslararası çok sayıda şirketlerin hukuki sorunlarının çözülmesinde rol alan Av. Dr. Ahmet KEŞLİ, şirketlerin hukuk ile ilgili sorunlarının çözümlerinde mutlaka profesyonel bir ekip tarafından dava konusu üzerinde çalışılması gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“İşletmeler ticari faaliyetlerini sürdürürken ihtisasları olmayan hukuksal süreçleri genelde göz ardı ederler. Oysaki hukuki süreç, bir ürünün imal edilip pazara sürülmesine geçene kadarki gibi son derece hayati bir önem arz etmektedir.”

Hukuksal Destek Çok Önemli

“Sanayici ve iş adamlarımız ile şirketlerin CEO’ları bu süreçlerde hukuksal destek alırlarsa hem daha sonraki iş akışlarını kolaylaştırır hem de daha büyük sorunların önüne başlangıçta geçerler!.”

Keşli Group Law Hukuk Bürosu, olarak uluslararası alanda geniş bir network ile dünyanın tanınmış hukuk büroları ile çalışarak ağırlıklı olarak Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde hizmet sunduklarını ifade eden Av. Dr. Ahmet KEŞLİ yoğunlaştıkları çalışma alanlarını; proje finansmanı ve PPP, ticari sözleşmeler, şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar, özelleştirmeler, rekabet hukuku, fikri mülkiyet hukuku, haksız rekabet, davalar ve tahkim, gayrimenkul hukuku, bankacılık, finans, sermaye piyasaları, iş hukuku, sigorta / reasürans, vergilendirme, Avrupa Birliği hukuku, denizcilik, havacılık ve demiryolu gibi taşımacılık sektörü, telekomünikasyon & IT ve elektrik, petrol, gaz gibi enerji piyasası hukuku olarak açıkladı.

Dünyanın 70’ten fazla ülkesinde 8.000’den fazla personeli ile hizmet veren Global bir hukuk ağının Türkiye ofisi olarak faaliyet gösteren Dr. Ahmet KEŞLİ, ofis olarak yerli ve yabancı şirketlerin Türkiye ve yurt dışındaki her türlü hukuki konularında dünyanın her yerinde çözüm üretebilecek durumda olduklarını belirterek şöyle devam etti:

“Globalleşen dünyada küresel hizmet verebilmenin, özellikle de Türkiye li iş adamlarının yurt dışındaki hukuki konularda zorluklar yaşadığından hareketle artık Türkiye merkezli hukuk bürosu olarak dünyanın her yerinde iş adamlarına hizmet verebilmenin önemli bir ihtiyacını cevaplıyoruz.”

Avukatlık mesleği yanı sıra Ticaret Hukuku konusunda öğretim üyesi de olan Dr. Ahmet KEŞLİ, uygulama ile akademik bilginin birleştirilmesinin önemli olduğunu, zira hukukun derin bilgi gerektirdiğini, kompleks ve önemli hukuki sorunların çözümünde çok iyi hukuk bilgisi gerektiğini bu nedenle akademik çalışmaların çok önemli olduğunu belirtti.

Şirketler Hukuki Süreçleri Ciddiye Almalı! başlıklı haber; Ceo Haber sitesinde yayınlanmıştır.

Düzenleyen;

İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER

www.ismailenes.com / www.ensmuhendislik.com