ISTAC, Yeni FIDIC Sözleşmelerinde Getirilen Değişiklikler Konulu Konferans Düzenliyor

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), FIDIC Sözleşmelerine getirilen değişiklikleri konu alan bir konferans düzenliyor.

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), inşaat ve müteahhitlik sektörünün önde gelen temsilcisi Türkiye İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası (TÜRKİNŞA) ile 3 Nisan 2019 günü işbirliği protokolü imzalamıştı. Türkiye’de tahkimin gelişmesi ve yaygınlaşması açısından kurumlar arası işbirliği çok önemli olup, sendikamız ile imzalanan protokolün bu anlamda atılan somut adımlardan birini olmaktadır.

FIDIC Sözleşmelerinde yaşanan sıkıntılar ve yapılan geri bildirimler neticesinde revizyonlar yapılmıştı. Yapılacak sözleşmelerde yeni FIDIC Sözleşmelerinin kullanılması zorunlu olmayıp, eski sözleşmelerin de kullanımına devam edilebiliyor. Ancak revize edilen yeni sözleşmelerin kullanılması halinde yapılan değişikliklere dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu konuda sektörde yaşanan eksikliği gidermek amacıyla ISTAC 10 Eylül’de konferans düzenliyor.

‘Yeni FIDIC Sözleşmelerinde Getirilen Değişiklikler’ konulu konferansa Prof. Dr. Ziya Akıncı, Levent Irmak, Prof. Dr. Atilla Dikbaş, Prof. Dr. Zeynep Sönmez, Doç. Dr. C. Demir Gökyayla, Doç. Dr. Pelin Alpören ve Yük. Müh. Orhan Daya konuşmacı olarak katılacaktır.

Konferans Başvuru Formu için Tıklayınız…

Konferans Programı;

Konferans Yeri: TOBB Plaza, Esentepe Mah. Harman Sok. No:10 Şişli/İstanbul

Konferans Katılım Ücreti: 500 TL + KDV

Konferans Başvuru Formu için Tıklayınız…