19 Haziran Pazartesi, 2017 02:02 İHALE 627

Emlak Konut Tuzla Arazisi İhalesini Dağ Mühendislik Kazandı

İhaleye 6 firma katıldı

Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına en yüksek teklifi Dağ Mimarlık ve Mühendislik verdi. Firma arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 53 milyon 927 bin TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 185 milyon TL teklif verdi.

İhalede en yüksek ikinci teklifi ise Fuzul Yapı-İstanbul Teknik Arı İnşaat İş Ortaklığı verdi. İkili konsorsiyum şirket payı olarak 51 milyon 570 bin TL’lik teklif sundu ancak ihaleyi kazanamadı.

1. oturumda 9 firmadan teklif gelen ihalenin 2. oturumuna Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı, Yılmaz İnşaat ve Hasanoğlu İnşaat teklif vermedi.

İlk oturumun galibi Sayar İnşaat’ın teklifi 2. oturumda düşük kaldı

Emlak Konut İçmeler ihalesinin 1. oturumunda 25 milyon TL teklif ile en yüksek teklifi veren Sayar İnşaat, 2. oturumda etkisini kaybetti. İhalenin 2. oturumunda 35 milyon 5 bin 250 TL teklif verdi.

Tuzla İçmeler arsasına yeni proje geliyor

Konumu ile dikkat çeken Tuzla İçmeler arsası D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediyesi’ne komşu konumda yer alıyor. Emsale esas alnı 14 bin 400 metrekare olan İçmeler arsasının toplam arsa alanı 9 bin 600 metrekare. Planlanan proje kapsamında ticari ünite, turizm alanı ve konut inşa edilecek.

Dağ Mühendislik kim?

Merkezi Konya olan Dağ Mühendislik, İstanbul gayrimenkul pazarında da adından söz ettiriyor. Dağ Mühendislik daha önce Emlak Konut GYO güvencesiyle Bahçekent Flora ve Tual Adalar projelerini inşa etti.

İhalede verilen teklifler için tıklayın!

10 katlı konutlar yapılabilecek

– 4554 ada numaralı ticaret+turizm+konut alanı fonksiyonlu arsanın toplam alanı 9 bin 600 metrekare, emsale esas inşaat alanı 14 bin 400 metrekare olarak belirlendi. Emsal değeri 1.50 olan arsada inşa edilecek binalar yüksekliği en fazla 10 kat olabilecek.

Emlak Konut Tuzla İçmeler arsası plan notları

– TAKS:0,40 olup bu alanlar konut, yüksek nitelikli konut, iş merkezleri, ofis-büro, çarşı, çok katlı mağazalar, kamu veya özel katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel ve diğer konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi sosyal ve kültürel tesisler, lokanta, restoran, düğün salonu gibi eğlenceye yönelik birimler, yönetim binaları, katlı otopark, banka, finans kurumları, yurt, kurs, özel eğitim ve özel sağlık tesisleri gibi ticaret ve hizmetler sektörüne ilişkin yapılar yapılabilen alanlardır. Turizm + Ticaret + Konut kullanımlarından sadece birinin veya ikisinin veyahut tamamının birlikte aldığı alanlardır.SON EKLENENLER

TÜRKİYE RESMİ SEKTÖR İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ İŞVEREN SENDİKASI (TÜRK İNŞA)

Bağlar Cad. No: 234/6 Çankaya/Ankara

TELEFON: 0312 419 57 94-95 E-MAIL: info@turkinsa.org.tr